Panasonic GH2 – první dojmy a zkušenosti

AutoFocus – praxe
Někdy funguje bezvadně a jindy hůř. Co se ale taky dalo čekat. Pokud má být přeostřeno na velké vzdálenosti, tak si systém v obraze často dýchne, aby nastavil správnou vzdálenost. Čím je ohnisková vzdálenost delší, tím jsou hroší podmínky. TouchFocus funguje dobře, ale jen v InteligentMódu – ten umí spostu geniálních věcí, jako je rozpoznávání tváří, nebo Trackování, ale má jednu zásadní vadu: veškeré nastavení se přenechává strojku a nelze do něj zasáhnout.

Kvalita záznamu
Tady musím hovořit doslova v superlativech. Oproti DSLR (Canon 5D MII) je obraz nestkutečně ostrý a plný detailů. Pokud jsem se záznamem chtěl u 5D nebo 550D provést nějaké přiblížení v postprodukci (Scale), dalo se zvětšovat asi tak na 110%, pak už byl obraz vyloženě nepoužitelný. Teď si klidně mohu dovolit jít až na 200% a stále jsou krásně vidět detaily a kresba. To je prostě jednoznačný krok kupředu. Díky té ostrosti se také mnohem lépe ostří manuálně, i když nemám zrovna ťip ťop monitor.

Hack
Včera jsem provedl první úspravu firmwaru pomocí PTools. Navýšil jsem bitrate na 42,000 a GOP stáhl na 6. Až budu mít větší odvahu a víc informací, chci jít na 66000 a GOP 3. Už teď je ale objem dat obrovský. 2,5 minutový záznam zabírá 900MB. Obraz má být lepší a má toméně šumět. S tím šumem sem zkoušel maximální ISO 12800 a obraz byl docela použitelný. Možná ale je to tím, že díky rozlišení je i ten šum nějaký víc přijatelnější. Když vemu v potaz, že na 5Dčku je pro video i fotografii limit 4000, vychází mi to jako celkem slušný výsledek.

Dnes nasadím foťáček poprvé do praxe při natáčení klipu pro brněnskou zpěvačku.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Nástrojárna. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s